29.5.2019

אודות הפסטיבל

מזה 15 שנה פסטיבל התקשורת והטלוויזיה "שובר מסך" מביא עשרות אנשי תקשורת מהמובילים בישראל למכללה האקדמית עמק יזרעאל.

הפסטיבל יוצא הדופן מופק על ידי הסטודנטים בחוג לתקשורת בשנתם האחרונה ללימודים ובמסגרתו מתארחים אנשי התקשורת בפאנלים, כיתות אומן וסדנאות תוך כדי אינטראקציה עם הקהל.

פסטיבל שובר מסך נחשב לפסטיבל תקשורת איכותי המעניק במה לשיח מעמיק על התוכן הטלוויזיוני, על הז'אנרים השונים, על מפת התקשורת ועל ייצוג המיעוטים ויעידו על כך כל המשתתפים בו. במהלך יום הפסטיבל מתארחות באולפן הרדיו במכללה תחנות הרדיו המובילות בישראל – גלגלצ, כאן 88, רדיו תל אביב ועוד.

השנה יערך הפסטיבל ה- 15 ביום רביעי, 29 במאי 2019 החל משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב. למעלה מ-20 פאנלים שונים יביאו את התעשייה ללב עמק יזרעאל ויעסקו בין היתר בסוגיות פוליטיות, סוגיות חדשותיות ויצירה ישראלית.

פרס כד החלב

כמדי שנהיוענק במסגרת הפסטיבל פרס "כד החלבעל שם מוטי קירשנבאום ז"ל 
ליצירה טלוויזיונית מצטיינתכמחווה לתרומתה והשפעתה על החברה הישראלית.

בין מקבלי הפרס בעבר נמנומוני מושונובמוטי קירשנבאום ז"לטמירה ירדניספי ריבלין ז"ל

פסטיבל שובר מסך 2019

לזוכת תכנית "המקור" מספר תחקירים שחשפו נורמות פסולות, מעשים על גבול הפלילי ופגיעה קשה בחופש הדיבור. דוגמה לכך הוא תחקיר הצוללות של רביב דרוקר וצוות "המקור" ב-2017 שגרם זעזוע עמוק במערכת הביטחון ובציבור כולו ובעקבותיו קמה דרישה להקמת וועדת חקירה ממלכתית.

בהחלטתם להעניק את הפרס ציינו הסטודנטים כי הכנת תכנית תחקירים בישראל 2019 אינה רק עבודה עיתונאית, אלא התמודדות קשה מול איומים ותביעות משפטיות. על העבודה האמיצה והמקצועית כאמור, זוכה תכנית "המקור" בפרס כד החלב על שם מוטי קירשנבאום ז"ל בפסטיבל "שובר מסך" של החוג לתקשורת באקדמית עמק יזרעאל.

הזוכים
בשנים
האחרונות