פרס כד החלב

מידי שנה מעניק צוות הפסטיבל את פרס "כד החלב" על שם מוטי קירשנבאום ז"ל על עשייה תקשורתית רבת שנים כמחווה לתרומתה והשפעתה של הטלוויזיה על החברה הישראלית.

השנה, מי שנבחרו לקבל את הפרס הם השלישייה הכי בועטת, מצחיקה ומוכשרת שנראתה על המסך והם "שלישיית מה קשור", המונה את ציון ברוך, אסי ישראלוף ושלום מיכאלשווילי.

כבר מעל ל-20 שנה שציון, אסי ושלום הם לא רק קומיקאים וסטנדאפיסטים, אלה גם מנחי טלוויזיה, שדרני רדיו, זמרים, מוזיקאים, שחקנים ויוצרי תוכן מוערכים.

השלישייה החלה את דרכה בין היתר בתוכניות האירוח "יצפאן", "רק בישראל", "שידורי המהפכה" ו-"היכל התרבות".  בשנת 2005 אף התנסו בעולם המוזיקה והוציאו את הלהיט "תנו לו צ'אנס" שכתב והלחין ציון ברוך, אשר הפך ללהיט ענק בתחנות הרדיו וערוצי המוזיקה.

"מה קשור" המשיכו להתפתח ולחזק את מעמדם כשלישייה הקומית הכי חזקה שנראתה על המסך כשיצרו והשתתפו בתוכניות טלוויזיה מצליחות בכיכובם כמו: "הישראלים", תוכנית הבידור היומית "מה קשור?", "עם סגולה", "בובה של מדינה", "בובה של לילה", "אנחנו במפה" וכמובן הסרט שובר הקופות – "לשחרר את שולי".

נראה כי אין בית בישראל שלא מכיר או לא נחשף לביטויים ולתכנים שהשלישייה מביאה עימה, אין ספק שהם לא רק כבשו את המסך ואת התקשורת הישראלית, אלה גם הפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות והחברה בישראל.

שלישיית מה קשור ציינו בדצמבר האחרון 20 שנות פעילות במופע הפסטיגל, שם נשיא המדינה יצחק הרצוג בירך אותם והודה להם על העשייה התקשורתית רבת השנים שהביאו עימם.

שלישיית "מה קשור" נכנסת לרשימה המכובדת של זוכי העבר בפרס, המונה את מוטי קירשנבאום ז"ל, "ארץ נהדרת", אילנה דיין, ארז טל, מוני מושונוב, טמירה ירדני, ספי ריבלין ז"ל, גורי אלפי, "גב האומה", "הצינור", תכנית התחקירים "המקור" והסדרה "היהודים באים".

© כל הזכויות שמורות - פסטיבל שובר מסך 2023​