אודות שובר מסך 2018

פסטיבל שובר מסך הוא פסטיבל הטלוויזיה הגדול בישראל, בהפקת הסטודנטים לתקשורת במכללה האקדמית עמק יזרעאל בהנחיית העיתונאי ואיש התקשורת מר משה שלונסקי.

השנה יערך הפסטיבל ה- 14 ביום שלישי, 8 במאי 2018, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב.

השנה האחרונה הייתה למשמעותית ביותר בטלוויזיה הישראלית. שידור ציבורי נסגר ונולד מחדש ובתוכו הערוץ הראשון. הערוץ המסחרי הראשון נסגר גם הוא והתפצל לשני אפיקים חדשים והצרכן נאלץ להתרגל לשינויים של הטלוויזיה החדשה. לרגע היה נדמה שהטלוויזיה הישראלית הולכת לעבור טלטלה חזקה שתשפיע על התוכן והצרכן. אבל אל תתנו לנבואות הזעם להטעות אתכם.
פסטיבל שובר מסך 2018, יציג בדיוק את ההפך. הטלוויזיה נמצאת בפריחה והצרכן מרוויח את החדשות הטובות ביותר לצד יצירות ישראליות טובות לא פחות.

למעלה מ-20 פאנלים שונים יביאו את התעשייה ללב עמק יזרעאל ויעסקו בין היתר בסוגיות פוליטיות, סוגיות חדשותיות ויצירה ישראלית.
אולם עם כל תחושת האופוריה, השנה האחרונה העמידה במרכז העניינים גם את חופש הביטוי מחדש. ביטויים שלא תואמים את הקונצנזוס, זוכים להתקפה חסרת פשרות מצד הממשלה וארגונים שונים.

כל אלה ידונו השנה בפסטיבל הטלוויזיה הגדול של ישראל בפאנלים כמו "מי יעצור את ה-D9?"- המתקפה הממשלתית על רשויות החוק והתקשורת ומי מפחד משוברים שתיקה והקרן החדשה- על ארגונים קטנים שמצליחים לעשות רעש גדול.

"שוברים את הרשת" יראה איך מהפכת האינסטגרם והפייסבוק מציבה אתגר למלכה האם- הטלוויזיה. הגולסטאריות יוכיחו שהספורט הגברי מתמסר לרגליהן של בנות הביצה אשר יורדות מהעקבים ועולות למגרש. כל זה לצד פאנל בשם "המאמן העולמי", על המאמנים שמרכז עולמם כבר מזמן לא רק כדורגל, אלא פילוסופיה.

"סאלח פה זה ארץ ישראל" יעסוק בתקשורת ובסיפורם העגום של עולי צפון אפריקה בשנות ה-50 וה-60, ננסה להסביר מדוע תל אביב תמיד מנצחת כשמדובר בסיקור התקשורתי, נכנס אל מאחורי הקלעים של כמה מהסדרות הטובות ביותר של השנה כגון "שבאבניקים", "ההרמון" ועוד.
בפאנל "אנשים חשובים מאוד" נקבל הצצה אל המושכים בחוטים אשר קובעים כל ערב מחדש את סדר היום הציבורי. "געגועים לפולישוק" יגרום לנו להתגעגע לפוליטיקה שהייתה ואיננה.

כמסורת הפסטיבל, גם השנה יתקיים טקס הענקת פרס "כד-החלב" על שם מוטי קירשנבאום ז"ל ליצירה טלוויזיונית מצטיינת, אשר יוענק לגורי אלפי על שנים של עשייה בתקשורת הישראלית. בין מקבלי הפרס בעבר נמנו: אילנה דיין, מוני מושונוב, מוטי קירשנבאום ז"ל, נבחרת "ארץ נהדרת", טמירה ירדני, ספי ריבלין ז"ל, אורלי וילנאי וגיא מרוז.

כל הזכויות שמורות פסטיבל שובר מסך 2018

logo_small